Sdružení studentů stomatologie České republiky (SSSČR)

logo V našem městě se obor zubní lékařství otevřel v roce 2023. Jako historicky první studenti jsme usedli do lavic v září téhož roku. Jen pár měsíců poté jsme se připojili k Sdružení studentů stomatologie České republiky a začali aktivně budovat místní pobočku v Ostravě, kde rozjíždíme nové projekty a vzdělávací programy. Obohacujeme studentský i odborný život budoucích zubařů LF OU, společně vytváříme dobrý kolektiv budoucí generace zubních lékařů v naší zemi.

Jsme součástí International Association of Dental Students (IADS) a European Dental Students' Association (EDSA). Díky spolupráci s těmito organizacemi zprostředkováváme výměnné pobyty našich i zahraničních studentů.

Členství v SSSČR nese mnoho výhod. S námi můžeš získat zlevněné vstupy na stomatologické akce nebo další slevy na nákup dentálních potřeb. Zároveň ti umožňujeme účast na mnoha přednáškách, workshopech a konferencích.

Web, sociální sítě:

Kontakty:

• Karolína Ptáčková, manažerka pobočky Ostrava

Projekty:

Ve zdravé Ostravě zdravý zub

Je duben a ty potkáš mile vyhlížející studentku nebo studenta, který na tebe mává velkým kartáčkem? Nemusíš se bát, nikdo se nezbláznil. Jsme to nejspíš my a chceme tebe a další velkou část naší veřejnosti proškolit v dentální hygieně.

Další vzdělávací akce

Ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou pořádáme vzdělávací akce jak pro odbornou, tak širokou veřejnost, kde se snažíme šířit osvětu v oblasti ústního zdraví.

Sdružení studentů stomatologie České republiky (SSSČR)

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 09. 2024