Pracovní příležitosti

Lektor / lektorka se zaměřením na výuku synchronních disciplín (fonetika, morfologie, jazykové praktikum, konverzace pro cizince)

Děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení, č. j. OU-93279/25-2024, na obsazení následujícího akademického pracovního místa:

  • lektor / lektorka se zaměřením na výuku synchronních disciplín (fonetika, morfologie, jazykové praktikum, konverzace pro cizince) na katedře českého jazyka

Datum nástupu:

  • 1. října 2024, nebo dle dohody.

Předpokládaný úvazek:

  • 50 %, nebo dle dohody.

Jazyk výběrového řízení:

  • čeština.

Mzdové podmínky:

  • dle Vnitřního mzdového předpisu OU.

Náplň práce:

  • podílí se na výuce v bakalářských a magisterských studijních programech, včetně oponování a vedení závěrečných prací;
  • vyučuje kurzy češtiny pro cizince;
  • podílí se na organizaci a realizaci aktivit souvisejících s češtinou pro cizince;
  • může se podílet na tvůrčí činnosti (umělecká činnost, výzkum, vývoj, inovace).

Požadavky:

  • min. magisterské VŠ vzdělání v oboru český jazyk a literatura, bohemistika, česká filologie, čeština pro cizince nebo v oboru příbuzném;
  • 5 let praxe a zkušeností v oboru výuky češtiny;
  • ochota podílet se na kvalifikačnímu růstu pracoviště a na aktivitách pracoviště (kurzy, letní škola, didaktické semináře, popularizace a propagace kurzů, učební texty, zkoušky pro žadatele o občanství);
  • předpoklady pro pedagogickou činnost a odborné aktivity v daném oboru (konferenční vystoupení, publikace, projekty);
  • znalost anglického jazyka, min. na úrovni B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • zahájené doktorské studium (Ph.D.) výhodou;
  • proaktivní přístup, systematičnost a samostatnost;
  • výborné komunikační a organizační schopnosti;
  • morální a občanská bezúhonnost.

Nabízíme:

  • 8 týdnů dovolené za kalendářní rok;
  • 5 dní volna k léčení (po zkušební době);
  • možnost příležitostné práce z domova;
  • příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele;
  • zahraniční pracovní pobyty v rámci Erasmu;
  • jazykové a jiné univerzitní vzdělávací kurzy;
  • podporu sportovních aktivit prostřednictvím zaměstnaneckého programu MultiSport;
  • možnost využívat zdarma služby univerzitní knihovny;
  • zvýhodněné ceny mobilních tarifů v rámci zaměstnaneckého benefitního programu;
  • sleva na nájemném u společnosti Heimstaden;
  • kredit na sdílená kola Nextbike;
  • firemní školku Elánek.

Zaujala vás naše nabídka?

Nejpozději do 11. srpna 2024 (včetně) nám v elektronické podobě na adresu zašlete tyto dokumenty:

  • podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů; soubor docx 4,03 MB
  • motivační dopis;
  • profesní životopis s přehledem dosavadní praxe;
  • kontakt (e-mail, telefon) na dvě osoby, které mohou ústně podat reference;
  • kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

První kolo výběrového řízení proběhne posouzením zaslaných materiálů.

Do druhého kola budou pozváni pouze vybraní uchazeči.

Vyhlašovatel je oprávněn bez uvedení důvodů výběrové řízení prodloužit, přerušit, zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.

Kontakt:

Filozofická fakulta Ostravské univerzity
Mgr. Michala Šoferová
Personální oddělení
Reální 3, 701 03 Ostrava