Pracovní příležitosti

Odborný asistent / odborná asistentka se zaměřením na současný český jazyk (normativní gramatika – fonetika a fonologie, morfologie, syntax, psaní textů)

Děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení, č. j. OU-87575/25-2024, na obsazení následujícího akademického pracovního místa:

  • odborný asistent / odborná asistentka se zaměřením na současný český jazyk (normativní gramatika – fonetika a fonologie, morfologie, syntax, psaní textů) na katedře českého jazyka

Datum nástupu:

  • 23. září 2024, nebo dle dohody.

Předpokládaný úvazek:

  • 50 %, nebo dle dohody.

Jazyk výběrového řízení:

  • čeština.

Mzdové podmínky:

  • dle Vnitřního mzdového předpisu OU.

Náplň práce:

  • zajišťuje výuku v bakalářských a magisterských studijních programech (včetně vedení a oponování závěrečných prací) a podílí se na rozvoji těchto studijních programů;
  • podílí na zajišťování doktorských studijních programů (v případě schválení vědeckou radou fakulty);
  • vede výuku synchronních disciplín (fonetika a fonologie, morfologie, syntax, psaní textů);
  • aktivně se podílí na tvůrčí činnosti – zejména formou samostatného řešení složitých výzkumných a vývojových úkolů, aktivní publikační činností v recenzovaných časopisech, účastí na vědeckých konferencích a odborných setkáních, prezentací výsledků tvůrčí činnosti;
  • participuje na třetí roli univerzity – zejména formou popularizace tvůrčí činnosti, na administrativě spojené s vykonávanou činností a na samosprávě univerzity.

Požadavky:

  • magisterské VŠ vzdělání v oboru český jazyk a literatura, bohemistika, čeština pro cizince nebo slavistika se zaměřením na češtinu;
  • ukončené doktorské studium (titul Ph.D.) v oboru český jazyk; v případě probíhajícího doktorského studia je podmínkou jeho dokončení do 31. srpna 2024;
  • EU research level: R2 – Recognized;
  • předpoklady pro pedagogickou a vědecko-výzkumnou činnost;
  • odpovídající publikační aktivita (minimálně 2 výstupy WoS/Scopus/ERIH/Monography v posledních třech letech ve výše uvedeném oboru);
  • schopnost publikovat v cizím jazyce;
  • zkušenosti s řešením grantových projektů výhodou;
  • znalost anglického jazyka, min. na úrovni B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • proaktivní přístup, systematičnost a samostatnost;
  • výborné komunikační a organizační schopnosti;
  • morální a občanská bezúhonnost.

Nabízíme:

  • 8 týdnů dovolené za kalendářní rok (v případě 100 % pracovního úvazku);
  • 5 dní volna k léčení (po zkušební době a při úvazku 50 % a více);
  • možnost příležitostné práce z domova;
  • stravenky v hodnotě 115,-Kč/den (v případě pracovního úvazku 70 % a více);
  • příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele;
  • jazykové a jiné univerzitní vzdělávací kurzy;
  • podporu sportovních aktivit prostřednictvím zaměstnaneckého programu MultiSport;
  • možnost využívat zdarma služby univerzitní knihovny;
  • zvýhodněné ceny mobilních tarifů v rámci zaměstnaneckého benefitního programu;
  • firemní školku Elánek.

Zaujala vás naše nabídka?

Nejpozději do 7. srpna 2024 (včetně) nám v elektronické podobě na adresu zašlete tyto dokumenty:

První kolo výběrového řízení proběhne posouzením zaslaných materiálů.

Do druhého kola budou pozváni pouze vybraní uchazeči.

Vyhlašovatel je oprávněn bez uvedení důvodů výběrové řízení prodloužit, přerušit, zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.

Kontakt:

Filozofická fakulta Ostravské univerzity
Mgr. Michala Šoferová
Personální oddělení
Reální 3, 701 03 Ostrava