Jak nominovat na Cenu rektora Ostravské univerzity

Nominovat své kolegyně či kolegy, respektive studentky a studenty, na Cenu rektora může kterýkoli člen akademické obce Ostravské univerzity, a to celkem v šesti oblastech:

1. Cena za vynikající dlouhodobou vzdělávací činnost nebo mimořádnou inovaci ve vzdělávání;
  2. Cena za mimořádnou vědecko-výzkumnou nebo uměleckou činnost akademických a vědeckých pracovníků OU do 35 let;
  3. Cena za vynikající dlouhodobou vědecko-výzkumnou, uměleckou činnost nebo činnost pro občanskou společnost akademických a vědeckých pracovníků OU;
  4. Cena za významné umělecké dílo/uměleckou činnost studentů OU;
  5. Cena za mimořádný vědecko-výzkumný výsledek/vědecko-výzkumnou činnost studentů OU;
  6. Cena rektora za významnou činnost studentů OU pro občanskou společnost.

Nominační formulář

Pro nominaci na Cenu rektora je potřeba využít nominačního formuláře – jde o Přílohu č. 1 Opatření rektora č. 72/2019 (oba dokumenty najdete v Portále OU).

Ve formuláři navrhovatel vyplní nacionále své, stejně jako nominované osoby. Nutné je také přiložit povinné přílohy – ty se částečně liší na základě toho, v jaké oblasti je nominant na cenu navržen.

Povinnou přílohou je vždy odůvodnění návrhu a doporučující dopis. V některých případech je potřeba přiložit profesní životopis, seznam publikací a výsledků výzkumu či umělecké činnosti, popřípadě doklad o vytvoření významného uměleckého díla nebo přehled umělecké činnosti. Vše je specifikované právě ve zmiňovaném formuláři.

Nominace se každoročně odevzdávají do 31. srpna na sekretariát rektora.

Udělení ceny

O udělení Ceny následně rozhoduje rektor na základě doporučení jedenáctičlenné Rady pro Cenu rektora OU, která je složena ze zástupců všech součástí Ostravské univerzity.

Cena je laureátům slavnostně předána na ceremoniálu při příležitosti Akademického dne Ostravské univerzity – ten se koná vždy v měsíci listopadu.

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 04. 2024