Dočasné evakuační centrum na Černé louce

Ostravská univerzita ve spolupráci s městem Ostrava zřizuje dočasné evakuační centrum v budově sportu Pedagogické fakulty na Černé louce. Tedy v docházkové vzdálenosti od hlavního evakuačního centra města Ostravy.

V pondělí dopoledne se protrhla část hráze a lidé v městské části Přívoz byli vyzvání k evakuaci. „Vedení města Ostrava se na nás obrátilo se žádostí o pomoc s případným ubytováním a poskytnutím sociálního zázemí lidem, které povodně postihly. Reagovali jsme takřka okamžitě a nabídli k dispozici prostory uvnitř budovy sportu Pedagogické fakulty, která prakticky přes cestu od Výstaviště Černá louka,“ uvedl děkan Pedagogické fakulty Daniel Jandačka. Budova sportu se nyní chystá na rychlou pomoc lidem, které povodeň zasáhla.

Lidem, kteří nemohou nyní obývat v důsledku zaplavení své domácnosti a směřují do evakuačního centra, doporučujeme vzít si doklady a evakuační zavazadlo s potřebnými věcmi pro několik příštích dnů. Vzorový obsah evakuačního zavazadla najdete ZDE. Potřebné Informace i pomoc lze získat prostřednictvím Zelené linky Městské policie Ostrava 800 199 922.

Na pomoc veřejnosti samozřejmě navazují i aktivity pomoci vlastním zaměstnancům a studujícím. Vedení univerzity požádalo zaměstnance, aby zvážili po domluvě se svými nadřízenými v následujících dnech práci z domova. „Reagujeme tak především na pondělní výzvu vedení města, která zdůrazňuje krizový stav příjezdových cest a celkové komplikace s dopravou v Ostravě,“ vysvětlil podstatu výzvy rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký. Následně připomněl už nabídnutou pomoc zaměstnancům a studujícím: „Pro naše zaměstnance a studující, kteří se sami ocitli v tíživé situaci, máme připravenu určitou ubytovací kapacitu na našich kolejích.“

Dočasné evakuační centrum na Černé louce

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 09. 2024