Vyjádření vedení LF OU k aktuální povodňové situaci

Vážené studentky a studenti,

vzhledem k aktuální situaci způsobené povodněmi a s tím spojenými dopravními uzavírkami a omezením veřejné dopravy jako takové, bychom vás rádi informovali, že budeme v nadcházejících dnech tolerovat vaši případnou absenci ve výuce.

Uvědomujeme si, že je situace velmi komplikovaná a znemožňuje řadě studentů i zaměstnanců přístup na fakultu. Mnozí z nás také v těchto dnech určitě čelí dalším složitým okolnostem v souvislosti s ochranou zdraví a majetku.

Jak jsme Vás již informovali, po zvážení všech okolností stávající situace jsme se rozhodli výuku na LF OU plošně nerušit. Neprobíhá totiž jen přímo na lékařské fakultě. Domluvu necháváme na individuální komunikaci vyučujícího (ústavu/kliniky/katedry) se studenty.

Stejný postup zvolila například i LF UP v Olomouci. A Fakultní nemocnice Ostrava jako klíčová instituce pro klinickou výuku je rovněž v provozu.

Vyučující a vedoucí pracovišť, resp. garanti předmětů budou mít maximální pochopení pro konkrétní situaci každého povodněmi zasaženého studenta, který teď výuku nemůže absolvovat. Všem studentům bude nabídnuta náhrada výuky, která ale bude dobrovolná. Může to být i formou on-line, případně aspoň poskytnutím materiálů k samostudiu s možností konzultace.

Pokud se tedy výuka bude v těchto dnech v týdnu od 16.9. konat, případná neúčast studenta bude automaticky omluvená, a bude nabídnutý náhradní termín výuky (ne nezbytně prezenčně), který bude pro studenty dobrovolný.

V individuálních situacích, kdy bude osobní situace studenta mimořádně kritická (nutnost dočasného bydlení apod.) s předpokládaným delším trvání nepříznivých okolností, kontaktujte nebo osobně navštivte Studijní oddělení LF OU, kde vám kolegyně poradí nejlepší formu řešení. Všem zaměstnancům jsme zdůraznili, že v této chvíli je klíčová co nejlepší komunikace ze strany vyučujících a jejich pracovišť se studenty.

Děkujeme za pochopení a přejeme hodně síly v tomto náročném období.

Vedení LF OU

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 09. 2024