Filozofická fakulta Ostravské univerzity slavnostně otevřela zrekonstruovanou budovu v centru Ostravy

Filozofická fakulta Ostravské univerzity v úterý 3. září slavnostně otevřela zrekonstruovanou budovu E na třídě Čs. legií v centru Ostravy. V novém akademickém roce zde nabídne moderní zázemí pro studenty, vyučující i pracovníky děkanátu.

„Velmi dobře si pamatuji, když se v roce 2018 rekonstrukce budovy E zahajovala a s jakým příslibem: nabídnout studujícím i vyučujícím důstojné a zároveň moderní prostory. To vše v historické budově v srdci Ostravy. Jsem rád, že se rekonstrukce povedla a že se Filozofické fakultě v novém akademickém roce otevřou nové možnosti,” řekl k otevření zrekonstruované budovy rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký.

„Mám radost, že se po šesti letech rekonstrukce znovu otevře budova E. Tato událost představuje významný milník nejen pro fakultu, ale i pro celou univerzitní komunitu. Od září zde bude k dispozici 18 moderních učeben rozmístěných ve třech podlažích, multifunkční konferenční místnost, PC učebna, studovna, malý divadelní sál a tlumočnická laboratoř. Největší posluchárna poskytne kapacitu 154 míst. Do této budovy bude rovněž přestěhováno pracoviště děkanátu, včetně studijního oddělení, což usnadní administrativní procesy a zvýší komfort studentů i zaměstnanců,“ uvedl děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity Robert Antonín.

Stavební práce na budově E byly zahájeny v roce 2018. Celková hodnota rekonstrukce dosáhla bezmála 200 milionů korun, převážnou část poskytla Ostravská univerzita a samotná Filozofická fakulta OU. Projekt dále finančně podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Evropské strukturální a investiční fondy v rámci Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání.

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 09. 2024