Ostravské univerzity mají společnou cenu za meziuniverzitní spolupráci! Vítězný tým získá 100 tisíc korun

Nová cena oceňuje tvůrčí činnost autorských týmů za meziuniverzitní spolupráci. Dohodli se na tom rektoři Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, tedy doc. Mgr. Petr Kopecký, Ph.D.prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. Cena zohledňuje akademický rok 2023/2024 a vítězný tým získá odměnu 100 tisíc korun. Přihlášky lze posílat do 17. září. Ocenění se bude předávat na říjnové Vědecké radě Ostravské univerzity.

Výzkumné projekty jsou důležité pro úspěšnou transformaci nejen Ostravy, ale celého regionu. Na dvou velkých strategických projektech (LERCO a REFRESH) obě ostravské univerzity teď intenzivně spolupracují. S rektorem VŠB-TUO jsme se shodli, že cena rektorů může povzbudit ještě k užší spolupráci mezi našimi univerzitami,“ uvedl rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký.

Společné ocenění pro obě univerzity jen dokazuje naši dlouhodobou spolupráci. Nedávno to bylo potvrzeno i tím, že jsme společně podali a získali řadu významných vědeckých projektů. Obě univerzity se výborně doplňují a toto nové ocenění má dále podpořit naši spolupráci, protože významně podpoří multidisciplinaritu a rozvoj nových týmů,“ řekl rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava Václav Snášel.

Přihlášená tvůrčí činnost musí být dílem autorů či autorského týmu složeného z obou univerzit. Cena bude zohledňovat počin v akademickém roce 2023/2024. Vybranému autorskému týmu bude za ocenění náležet odměna 100 tisíc korun.

Porota složená ze zástupců obou ostravských univerzit bude posuzovat jednotlivé nominace podle inovativnosti, přínosu pro spolupráci mezi univerzitami, unikátnosti, interdisciplinarity a společenského či mezinárodního dopadu přihlášené práce.

Nominace lze posílat skrze formulář do 17. září 2024. Slavnostní vyhlášení je naplánováno na 17. října 2024, tedy na Slavnostní vědecké radě Ostravské univerzity. Více informací na webových stránkách.

Zveřejněno / aktualizováno: 31. 07. 2024