Koncepce rozvoje kultury městského obvodu Poruba

Řešitel na OU:

Mgr. Ondřej Slach, Ph.D., Přírodovědecká fakulta

Anotace:

Koncepce rozvoje kultury městského obvodu Poruba (dále Koncepce) je koncepčním dokumentem, který analyzuje stav kultury, umění a kulturních a kreativních odvětví (KKO) a zároveň přináší návrhy opatření pro jejich další rozvoj ve střednědobém a dlouhodobém hledisku v souladu s dalšími strategickými a koncepčními dokumenty. Cílem dokumentu je ve spolupráci s klíčovými aktéry definovat vizi budoucího udržitelného rozvoje kultury a kulturních a kreativních odvětví v městském obvodu Poruba.

Koncepce reflektuje současné národní i evropské trendy, zabývá se jak stavem kulturní infrastruktury, kulturní nabídkou a potenciálem KKO, kulturními aktéry, potřebami místních obyvatel, tak kvalitou života a veřejného prostoru. Považuje kulturu za faktor komunitního a městského rozvoje. Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 06. 2024