24 VISION a.s. – Aplikace 1 – Automatizace kontroly kvality s prvky umělé inteligence v hybridním prostředí

Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Registrační číslo: CZ.01.01.01/01/22_002/0000497
Řešitel: 24 Vision, a.s.
Partner: Ostravská univerzita, Ústav pro výzkum a aplikaci fuzzy modelování

Poskytovatel:

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Termíny:

Datum zahájení realizace projektu: 1. června 2023
Datum ukončení realizace projektu: 31. května 2026
Zapojení OU: od 1. června 2024 do 31. května 2026

Kontakty:

Hlavní řešitel projektu: 24 Vision, a.s. – Ing. Zdeněk Neustupa
Spoluřešitel projektu: Ostravská univerzita – RNDr. Marek Vajgl, Ph.D.

Popis projektu:

Při nasazování Al do produkčního prostředí systému kontroly kvality výrobků získal žadatel zkušenosti, že je nadále nutné pro některé kroky k nasazení Al vysoké zapojení lidí, což je časově náročné a také vznikají při tomto zapojení často chyby. Zároveň automatizované nasazení AI pro kontrolu kvality ve výrobě je z pohledu klienta vysoce nákladné na HW vybavení nejen finančně ale i prostorově.

Cíl projektu:

Cílem tohoto projektu je na základě výzkumu a vývoje vytvořit nový software s unikátními funkcionalitami, jehož cílem je zefektivnit nasazení AI do produkčního prostředí a zároveň k jeho nasazení využít zabezpečené škálovatelné prostředí cloudových služeb.

Na tento projekt je poskytována finanční podpora EU.

logolink

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 06. 2024